2016. március 23., szerda

Iratcsipesz

Binder csipesz

Mire jó még az binder csipesz ?


Az iratcsipesz rozsdamentes acélból készül, rugalmasságát nagyon hosszú ideig megtartja. A binder csipeszt iratok, papírok gyors sérülésmentes összefogására használjuk. Az binder csipesz eltávolítása után nem hagy nyomot a papíron. A kisebb méretek gémkapocs helyett használatosak, a nagyobb méretű iratcsipesz már több száz papír lap összefogására is alkalmas. Az iratcsipesz nyom nélkül eltávolítható majd újra felhasználható. Az iratcsipesz felhasználása meglehetősen széles. Papírok, iratok összefogására találták ki, de a hétköznapi életben számos ötlet született az alkalmazására. Leggyakrabban mobiltelefon tartónak, biciklizéskor nadrág csíptetőnek, rajzlapok rögzítésére, tasakok, fogkrémes és festékes tubusok, fűszeres zacskók lezárására használjuk. Gyerekek előszeretettel használják sátor építéshez. Kábel rendezőként és fénykép- vagy kártyatartóként  használatos a binder csipesz. Alkalmas ipari célokra is, festéshez, rögzítéshez, ragasztáskor pillanat szorítónak. Van olyan is aki csak pénztartónak ismeri a binder csipeszt. Színe: általában fekete de szinte minden színben elérhető, sőt vannak többszínű vagy mintás festésű vagy feliratos iratcsipeszek is. Kiszerelése: rendszerint 12 db van egy papír dobozban. A binder csipesz több méretben is kapható. Jellemző iratcsipesz méretek: 15 mm, 19 mm, 25 mm, 31 mm, 41 mm, 51 mm. A binder csipesz szót az angolból származik, és a binder clips szó jelentése magyarul az iratcsipesz.




Hogyan válasszunk színesceruzát?

Hogyan válasszunk színesceruzát?


Többen kérdezik, hogy melyik típusú színesceruza a legjobb rajzoláshoz. Alapszabály, hogy színesceruzát ne a nagy áruházak kínálatából válasszunk! A minőségi színes ceruzák általában nem olcsók. Három féle színesceruzával találkozunk, háromszögletűvel, hatszögletűvel és henger alakúval, illetve ezek vékony és vastag változatával. A pedagógusok a háromszögletű színes ceruza mellett állnak ki, amely a helyes írószerhasználatra készteti a gyereket. Ellenben nem javasolják a sima, henger alakú kialakítású színes ceruzát, amely csúszik és ráadásul könnyen elgurul. Érdemes a háromszögletű ceruza választását megfontolni, hiszen a három oldalra automatikusan felfekszenek az ujjak, ezáltal stabilabb tartást biztosítva. A színes ceruza egyik legfontosabb tulajdonsága, hogy mennyire puha a ceruza hegye és mennyire intenzívek a színek. Előfordulhat az is, hogy a ceruza lakkozása és az alacsony pigmenttartalom miatt jelentős lehet a színbeli eltérés, a barna inkább narancssárga, a fekete pedig szürke, a sárga meg szinte nem is látszik. Ahhoz, hogy öröm legyen a rajzolás, nem árt, ha van kéznél egy jó minőségű hegyező. Nem árt ha ellenőrizzük a ceruzahegyező élét, mielőtt kidobnánk az összes színesceruzát, mondván, hogy rosszul hegyezhető gyenge minőség. Ha mégis sikerült rosszul hegyezhető ceruzákat beszerezni jobb, ha egy felnőtt, sniccer segítségével hegyezi ki a színes ceruzákat. A natúr fából készült, nem lakozott testű színesceruza előnye, hogy nem csúszik. A vastag változatok ajánlottak a kicsiknek, ovisoknak. A vastag színes ceruza kialakítása segíti a gyermekek finom motorikus képességeinek kifejlesztését és a gyermekek írásoktatásában is nagy szerepet játszik. Az is fontos, hogy a ceruzabél a fa foglalat közepén helyezkedjen el. Nézzük meg, hogy a színes ceruza kihegyezett felén látható fa sima legyen. Ha szálkás, a ceruza hegye, hegyezővel hegyezve rendszerint ki fog törni. Fontos, hogy ne válasszunk kemény hegyű színes ceruzát, akkor sem, ha olcsó, mert nehéz lesz a rajzolás a kemény ceruzabél miatt, és könnyen elmegy a kedve a gyermeknek a rajzolástól. A 6 darabos színes ceruza készlet inkább a kisebbeknek, kezdő rajzolóknak való, akik még az erős színekkel (piros, fekete, kék, zöld) rajzolnak szívesebben. A rajz a gyermekeknél az élmények feldolgozásának egyik fontos eszköze. Egy színesceruzával készített rajz  hozzájárul a gyermek szem-kéz koordináció fejlesztéséhez és nem utolsó sorban a színek nevének megtanulásához, később pedig az esztétikai érzék fejlődéséhez.

2016. március 2., szerda

Körző - Körző készlet :: irodaszer

Körző - Körző készlet :: irodaszer

A műszaki rajzban a szerkesztés egyik eszköze a körző, amellyel néhány mm-től 100 mm-ig rajzolhatunk köröket, húzhatunk köríveket. Szerkesztésnél az íróeszköz mellett csak egy vonalzó, és egy körző használata engedélyezett.
Ettől eltérően, párhuzamos és merőleges egyenesek rajzolásához, vagy geometriai transzformációk ábrázolásához használhatunk két (egy derékszög- és egy egyenes, vagy két derékszög-) vonalzót is. Ebben az esetben nem szerkesztünk, hanem rajzolunk. A körzőkészlet vagy a körző a műszaki rajz egyik legköltségesebb, de legfontosabb eleme. A körzőt általában ceruzaheggyel használjuk, kivételt képeznek a tusrajzok, ahol megfelelő konzol segítségével egy csőtollat befogva tussal rajzolhatunk. A körzőt többnyire rajzeszközként ismerjük és általában annak is használjuk. Pedig egy kör megrajzolásán kívül, a körzőt még több más célra is használhatunk. Leggyakrabban egy adott hossz lemérésére és másolására vagy átvitelére használjuk. Kifejezetten erre a célra készültek a lépték körzők vagy mérő körzők. Kis átmérőjű körök, körívek rajzolására a normál körző nem alkalmas, mert szerkezeti kialakításánál fogva a túl közel lévő szárak pontatlan rajzolást eredményeznek. A null körző kis méretű körök szerkesztésére és rajzolására alkalmas rajzeszköz, amely általában 20 mm-nél kisebb sugarú körök rajzolását is lehetővé teszi. A lépték körző vagy mérő körző, két egyenes, egyenlő hosszúságú szárból áll és mindkét vége tűben végződik. Néhány körző típusnál a grafit belet befogó szerkezet fém tűre kicserélhető, így lépték körzőnek és rajz körzőnek is egyaránt alkalmas. Nagyon pontos körök rajzolhatók, ha a körző két szára mikrométer csavarral állítható és rögzíthető. Egy vonal egyenlő részekre való pontos felosztására szolgál az osztó körző, melynél a két körzőszár rugalmas acélpánttal van összekötve és a körzőszárak közötti távolság beállítása csavarral történik. Forgástestek, gömbalakzatok mérésére szolgál a tű állítható dőlésszöge és a törhető, hajlítható csuklós szár. Nagy körök és körívek rajzolására szolgálnak a különböző speciális hosszabbítók. Némely típusnál a hosszú körzőszár és a hosszabbítók segítségével akár fél méter sugarú és 1 méter átmérőjű kört is rajzolhatunk. A körzők hegyének kialakítása úgy történik, hogy a megrajzolt körív, illetve a kör mérethelyessége és esztétikája is biztosított legyen, ezért a grafitbelet ferdére vágják. Rajzolásra általában 2 milliméter átmérőjű grafit belet használunk, melyet egy csavaros befogó szerkezetbe rögzítünk. Fontos a befogó szerkezet jó minősége, mivel ez szorítás révén rögzíti a grafit belet. A jó minőségű körzők nem törik el a grafit belet. A körzők grafitbele általában puhább, mint a ceruzáké, mert csak így biztosítható, hogy a körzővel rajzolt vonal megfelelően látható lesz. A legtöbb körző készlet alapvető tartozéka a tartalék körzőbél is. A technikai és műszaki körző készlet tartalmaz egy univerzális rajzeszköz befogó szerkezetet is. Ez a grafit bél helyére illeszthető és gyakorlatilag bármilyen írószert rögzíthetünk a segítségével. Ezt kezdetben a csőtollak rögzítésére találták ki, de rögzíthető a ceruza, mechanikus ceruza vagy töltőceruza, filctoll vagy akár golyóstoll is egy csavar segítségével.
Körző készlet
Ha lehetőségünk van jó minőségű termék vásárlására, érdemes ezt megtennünk, mert műszaki pályán haladva (középiskola, főiskola vagy egyetem) a jó minőségű eszközünk alkalmas lesz további használatra. A körzőkészlet tartalmazzon normál körzőt, nullkörzőt, kiegészítő elemeket, úgy mint tuskihúzó, csőtoll befogó, hosszabbítók, tartalék körzőbél.


Olvass tovább: http://irodaszer.webnode.hu/termekek-es-szolgaltatasok/termekek/iskolaszer/korzo-korzo-keszlet/